Jesteśmy zespołem psychoterapeutek pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym i dialektyczno-behawioralnym.
Praca w ramach podejścia poznawczo-behawioralnego pozwala na stworzenie jasnej konceptualizacji pacjenta i wykorzystanie technik opartych na faktach, czyli popartych badaniami. Ważne dla Nas jest indywidualne podejście do pacjenta to znaczy takie, w którym pacjent wie co się dzieje na terapii i ma poczucie rozumienia swojego problemu, a także celu terapii. Niezwykle istotne jest także zorientowanie na poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności w ramach rozwoju tak zwanej “3 fali” i włączenie do swojej pracy technik z zakresu terapii schematu, terapii ACT czy terapii dialektyczno-behawioralnej. Pozwala nam to na dostosowanie sposobu pracy do pacjenta. Oto nasi specjaliści:
Zespół
dr n. społ. Magdalena Mackiewicz
Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz posiadam tytuł doktora nauk społecznych z dziedziny psychologia, który uzyskałam broniąc rozprawę doktorską na temat zmian w strukturze tożsamości pod wpływem kryzysów.
W 2011 roku uzyskałam tytuł mgr psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna. W 2017 uzyskałam tytuł doktora nauk społecznych. W 2020 roku ukończyłam 4-letni szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT- EDU Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).
W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie stworzenie autentycznej relacji, w której pacjent będzie mógł odsłonić swoje trudności, zmartwienia oraz problemy mimo obaw, co przyczyni się do lepszego rozumienia siebie. Terapia ma dać możliwość świadomego podejmowania decyzji, uelastycznić wzorce zachowań zbudowanych na utrwalonych przekonaniach na temat siebie, świata i innych ludzi.
W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii poznawczo-behawioralnej, dialektyczno-behawioralnej oraz terapii schematu. Swoją pracę poddaję superwizji koleżeńskiej oraz zewnętrznej.
mgr Anna Barganowska
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii klinicznej oraz psychologii dzieci i młodzieży, a także szereg szkoleń m. in. w obszarze Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Mam doświadczenie w pracy z dorosłymi i młodzieżą powyżej 16. roku życia.
W pracy kieruję się takimi wartościami jak zaufanie, otwartość i profesjonalizm. Moim priorytetem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy może poczuć się wysłuchany, zrozumiany i akceptowany. Rozumiem, że każda osoba jest wyjątkowa i przynosi ze sobą unikalne doświadczenia oraz trudności, dlatego w pracy w gabinecie staram się dopasować podejście terapeutyczne do indywidualnych potrzeb wykorzystując metody z podejścia poznawczo – behawioralnego, a także z nurtu Terapii Schematów, Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz Mindfulness (Uważność). Wierzę, że otwartość na dialog oraz gotowość do eksplorowania emocji są kluczowe w procesie terapeutycznym.
Działam zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
mgr Urszula Maćkowiak‐Tomasińska
W 2005 ukończyłam jednolite 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jestem terapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji.
Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym.
W pracy wykorzystuję metody terapii poznawczo-behawioralnej, dialektyczno-behawioralnej, terapii schematu oraz techniki Mindfulness. W psychoterapii najważniejsze jest dla mnie nawiązanie relacji opartej na zaufaniu, akceptacji i otwartości. Plan terapii dostosowuję do indywidualnych potrzeb pacjenta. Doświadczenie zdobywałam pracując w Wielkiej Brytanii i Polsce m.in. na oddziale psychiatrycznym zamkniętym, w ośrodkach interwencyjnych, fundacjach wspierających osoby w kryzysie psychicznym, a także osoby doświadczające różnych form przemocy. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i warsztatach. Przez kilkanaście lat pracowałam z osobami w różnych rodzajach kryzysów, wywodzącymi się z różnych kultur i wyznawcami różnych religii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Pracuję w j. polskim i angielskim. Zapraszam do kontaktu osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, cierpią z powodu depresji, lęku, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, problemów ze snem i chorób somatycznych.
mgr Kinga Topka
Jestem magistrem psychologii, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji w ramach Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-behawioralnej. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z psychologii transportu oraz psychologii klinicznej.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy oraz niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, gdzie prowadziłam konsultacje oraz diagnozę psychologiczną, psychoedukację oraz działania interwencyjne. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży. W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuję techniki terapii poznawczo – behawioralnej (CBT) oraz dialektyczno – behawioralnej (DBT).
W pracy najważniejsze dla mnie jest rozumienie pacjenta oraz indywidualne podejście. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Regularnie uczestniczę w superwizjach prowadzonych przez certyfikowanego Superwizora.
mgr Aleksandra Misiun
Ukończyłam studia magisterskie psychologii na Uniwersytecie Gdańskim w 2016 r. Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji. Szkoliłam się w Instytucie Poznawczym, który jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z psychologii transportu oraz resocjalizacji i wczesnej interwencji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim.
Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywałam pracując w Gdańskim Centrum Zdrowia. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz w przedszkolach. Pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz na Dziennym Oddziale Psychiatryczno-Geriatrycznym. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży od 15. roku życia. W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii poznawczo – behawioralnej, dialektyczno–behawioralnej oraz terapii schematów.
W pracy najważniejsza dla mnie jest relacja z pacjentem, zawsze kieruje się etyką zawodową oraz empatią i szacunkiem. Jestem Członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Swoją praktykę poddaję regularnej superwizji.
mgr Monika Krawiel
Jestem magistrem psychologii o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, a także pedagogiem specjalnym, terapeutą dzieci i młodzieży w spectrum autyzmu, terapeutą i trenerem TUS jak i specjalistą w zakresie profilaktyki uzależnień.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. w ośrodkach edukacyjnych i terapeutycznych, w niepublicznych centrach diagnostyki psychologicznej
i terapii. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i warsztatach. Od kilkunastu lat pracuję z osobami w spectrum autyzmu czy doświadczających różnych rodzajów kryzysów, lęku, z zaburzeniami osobowości.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób
dorosłych i młodzieży. W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuję techniki terapii poznawczo – behawioralnej (CBT) oraz dialektyczno –behawioralnej (DBT). Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, konferencjach. Regularnie
uczestniczę w superwizjach prowadzonych przez certyfikowanego Superwizora oraz należę jako członek do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
W pracy najważniejsze dla mnie jest odpowiadanie na indywidualne potrzeby klienta ze szczególną uważnością na etyką zawodową.
mgr Magda Mikołajczyk
Jestem magistrem psychologii oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji.
W 2013 roku zdobyłam tytuł magistra psychologii realizując bloki specjalizacyjne m.in. z psychologii
klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe m.in. z
psychologii klinicznej, diagnostyki psychologicznej i psychotraumatologii. Od 2021 roku jestem
słuchaczką studiów podyplomowych Szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu
SWPS.
Swoje doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywałam pracując w szpitalach m.in. w Gdańsku i
Kościerzynie wspierając, prowadząc diagnozę i terapię dorosłych pacjentów Rehabilitacji Kardiologicznej
i Neurologicznej w kryzysie utraty zdrowia, sprawności. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób
dorosłych i młodzieży od 15. roku życia. W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii poznawczo –
behawioralnej oraz dialektyczno–behawioralnej.
Regularnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, a pracę terapeutyczną
poddaje superwizji.